TOP 10: nejhezčí evropská jezera

1. jezero Bled (Slovinsko)

Krásné, romantické jezero, které se nachází na severozápadě Slovinska, je ledovcového původu. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s kostelem. Celé je pak obehnáno Alpami. Turisté se zde mohou procházet a poznávat místní krajinu, jezdit na loďkách nebo třeba rybařit.

bled (slovinsko)

2. jezero Como (Itálie)

Toto krásné italské jezero je velice příjemným a krásným letním letoviskem. Voda v jezeře je stejně teplá jako v nedalekém Středozemním moři. Navíc zde budete obklopeni krásnou horskou scenérií.

como (itálie)

3. jezero Grundelsee (Rakousko)

Ne nadarmo se tomuto rakouskému jezeru přezdívá Štýrské moře. Je to největší štýrské jezero vůbec a můžeme zde najít 14 km přírodních pláží. Velká řada koupališť zaručuje velikou zábavu a vylučuje nudu. Na jezeře lze také provozovat vodní sport.

grundlsee (rakousko)

4. Bodamské jezero (Rakousko)

2. Největší alpské jezero se rozprostírá na území Německa, Rakouska a zasahuje také do Švýcarska. Na hladině jezera však nejsou definované žádné oficiální hranice. Svojí rozlohou je po Balatonu a Ženevském jezeře třetí největší evropské jezero.

bodamské jezero

5. Lago di Garda (Itálie)

Toto severoitalské nádherné jezero ohromuje monumentálností okolních hor, ale také malebností okolních městeček. Kolem jezera je rozsáhlá cyklostezka, která vede přes vinohrady a jablečné sady.

lago di garda (itálie)

6. Vierwaldstättersee (Švýcarsko)

Nejčlenitější švýcarské jezero, je na něm spousta zátok, poloostrovů a krásných měst, mezi kterými vyniká Luzern. Jezero leží v mezihorské tektonické propadlině, jejíž dno bylo vyplněno starým ledovcem.

vierwaldstättersee (švýcarsko)

7. jezero Königssee (Německo)

Jezero je velice podobné norským fjordům. Až na to, že zde není spojení s mořem. Je to nejhlubší německé jezero.

konigsee (rakousko)

8. Obersee (Německo)

Toto jezero je po celý rok velice studené. Díky své kráse si však získává obdiv i přes studenou vodu. Proto je zde po celý rok velké množství turistů.

obersee (německo)

9. Plitvická jezera (Chorvatsko)

Komplex 16 jezer, po kterých se projížděl také filmový Vinnetou. Plitvická jezera jsou od roku 1979 v seznamu UNESCO. Díky tomu, že Plitvická jezera jsou chráněná oblast, je zde zakázané koupání.

plitvická jezera (chorvatsko)

10. Bačinská jezera (Chorvatsko)

Jde o soustavu šesti jezer navzájem propojených kanály, která jsou s mořem spojena odtokovým kanálem vybudovaným v minulém století. Přírodní zvláštností je, že hladina jezer místy hlubokých až 28 metrů, je nad úrovní moře, ale dno pod úrovní, takže se při něm drží slaná voda.

bačinská jezera (chorvatsko)

Vy se můžete podívat také na Více od tohoto autora

Leave A Reply

Your email address will not be published.